Drodzy rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w tym roku, przypominamy że uroczystości przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej zostają przesunięte na początek października (po wcześniejszym uzgodnieniu z rodzicami dzieci Pierwszo Komunijnych)

Prosimy monitorować parafialną stronę internetową, o ewentualnych zmianach poinformujemy na stronie głównej.

Na katechezę przed pierwszą komunią zapisujemy dzieci, które ukończyły 8 rok życia.

Formularz Zgłoszeniowy należy pobrać przy zakrystii, wypełnić drukowanymi literami, i na pierwszym spotkaniu dostarczyć do rąk własnych Duszpasterza wraz z Aktem Chrztu dziecka (oryginał oraz kopia). Aktu Chrztu nie muszą dostarczać rodzice, których dzieci były chrzczone w naszej parafii.

Przygotowanie do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej odbywa się w ramach katechizacji w kościele w Dunstable i Milton Keynes. Rozpoczęcie katechizacji rodziców i dzieci pierwszokomunijnych rozpoczyna się na początku września.

Terminy katechez:

• Dunstable w soboty o godz. 14:15 ODWOŁANE
  • Dla dzieci i rodziców z Milton Keynes w czwartki o godz. 18:00 ODWOŁANE

Obecność na katechezie jest obowiązkowa dla dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców. Potwierdzenie uczestnictwa w katechezach oraz niedzielnej Mszy Świętej jest umieszczane w książeczce.

Obowiązkiem rodziców i dzieci pierwszokomunijnych jest uczestnictwo w cotygodniowej niedzielnej Mszy Świętej oraz nabożeństwach roku liturgicznego (Różańcowe w październiku, Roraty w Adwencie, Droga Krzyżowa w Wielkim Poście).