Na katechezę przed pierwszą komunią zapisujemy dzieci, które ukończyły 8 rok życia.

Formularz Zgłoszeniowy należy pobrać przy zakrystii, wypełnić drukowanymi literami, i na pierwszym spotkaniu dostarczyć do rąk własnych Duszpasterza wraz z Aktem Chrztu dziecka (oryginał oraz kopia). Aktu Chrztu nie muszą dostarczać rodzice, których dzieci były chrzczone w naszej parafii.

Przygotowanie do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej odbywa się w ramach katechizacji w kościele w Dunstable i Milton Keynes oraz Polskiej Szkole Luton & Dunstable (dla uczniów PS). Rozpoczęcie katechizacji rodziców i dzieci pierwszokomunijnych rozpoczyna się na początku września.

Terminy katechez:

• Dunstable w soboty o godz. 15.00
  • Dla dzieci i rodziców z Milton Keynes w czwartki o godz. 18.00

Obecność na katechezie jest obowiązkowa dla dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców. Potwierdzenie uczestnictwa w katechezach oraz niedzielnej Mszy Świętej jest umieszczane w książeczce.

W ciągu roku w Dunstable raz w miesiącu odbywają się wspólne niedzielne Msze święte dla wszystkich dzieci o godz. 12.30. Obowiązkiem rodziców i dzieci pierwszokomunijnych jest uczestnictwo w cotygodniowej niedzielnej Mszy Świętej oraz nabożeństwach roku liturgicznego (Różańcowe w październiku, Roraty w Adwencie, Droga Krzyżowa w Wielkim Poście).

Miejsce i termin uroczystości I Komunii: 27 kwietnia 2019, godz. 10.00 w Dunstable i 14:00 w Milton Keynes, oraz 4 maja 2019, godz. 11.00 w Dunstable.