I KOMUNIA ŚWIĘTA – ROZPOCZYNAMY JAK ZAWSZE KRÓTKIM NABOŻEŃSTWEM
MILTON KEYNES – czwartki od 17:30 – 18:15 (22,29 kwietnia); (06, 13 maja)
DUNSTABLE – soboty od 14:00 – 14:40 oraz od 15:00 do 15:40 (24 kwietnia); (01, 08, 15 maja)

Zapisy do I Komunii Świętej: wypełnieniu Formularz zgłoszeniowy można składać po Mszach Św. w tygodniu u duszpasterza wraz z aktem chrztu (kopia)

Na katechezę przed pierwszą komunią zapisujemy dzieci, które ukończyły 8 rok życia.

Należy pobrać Formularz Zgłoszeniowy, wypełnić drukowanymi literami, i dostarczyć do rąk własnych Duszpasterza wraz z Aktem Chrztu dziecka (oryginał oraz kopia). Aktu Chrztu nie muszą dostarczać rodzice, których dzieci były chrzczone w naszej parafii.

Przygotowanie do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej odbywa się w ramach katechizacji w kościele w Dunstable i Milton Keynes. Rozpoczęcie katechizacji rodziców i dzieci pierwszokomunijnych rozpoczyna się na początku września.

Obecność na katechezie jest obowiązkowa dla dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców. Potwierdzenie uczestnictwa w katechezach oraz niedzielnej Mszy Świętej jest umieszczane w książeczce.

Obowiązkiem rodziców i dzieci pierwszokomunijnych jest uczestnictwo w cotygodniowej niedzielnej Mszy Świętej oraz nabożeństwach roku liturgicznego (Różańcowe w październiku, Roraty w Adwencie, Droga Krzyżowa w Wielkim Poście).