Informujemy, że zakończyliśmy rozliczenie wpłat Gift Aid za rok 2023. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wpłaty i rzetelność w wypisywaniu kopert!

Według wcześniejszych zapowiedzi, ofiarodawcy Gift Aid otrzymają w tym roku list z podsumowaniem swoich wpłat drogą mailową. Wiadomości e-mail będą wysyłane w godzinach popołudniowych i wieczornych, w piątek 1 marca, do tych, którzy na deklaracjach Gift Aid zamieścili adres e-mail. Pozostałe osoby będą mogły odebrać wydrukowane listy w biurze parafialnym po każdej Mszy Świętej w przyszłą sobotę i Niedzielę.

Msza Święta dziękczynną za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców naszej parafii odbędzie się 7 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, o godz. 17:00.

Serdecznie dziękujemy za troskę
o potrzeby materialne naszej parafii.

Ofiary można wpłacać bezpośrednio na konto parafii:

PCM DUNSTABLE
Sort Code: 30-94-57
Account number: 00618396

Reference: donation lub gift aid donation dla płacących podatek

Co to jest Gift Aid?

Jest to akcja zachęcająca wszystkie osoby płacące podatek dochodowy, by wypełniły i podpisały Deklarację, która stwierdza, że wszystkie ofiary składane przez sygnatariusza na rzecz organizacji dobroczynnej (w tym przypadku Polish Catholic Mission, którą tworzą wszystkie Lokalne Polskie Misje Katolickie w Anglii i Walii) powinny być traktowane jako ofiary “Gift Aid”. Na mocy tej Deklaracji, nasza Parafia otrzymuje od Urzędu Podatkowego zwrot podatku zapłaconego przez ofiarodawcę w wysokości 25 pensów za każdego wpłaconego funta.

Po ustaleniu faktu czym jest „Gift Aid” należy wiedzieć, kto może podpisać formularz Gift Aid?

Otóż każda osoba, która otrzymuje jakikolwiek dochód (praca, emerytura, procent bankowy od oszczędności) od którego płaci brytyjski podatek dochodowy (UK Income Tax) może podpisać taką deklarację. Formularz “Gift Aid” mogą podpisać zarówno rezydenci UK, jak i osoby przebywające w Wielkiej Brytanii czasowo i płacące brytyjski podatek dochodowy. Oprócz osób płacących podstawową (20%) lub wyższą stawkę podatkową (40%) do akcji “Gift Aid” mogą się także włączyć osoby płacące niższą stawkę podatkową (10%); pod warunkiem, że podatek, który ofiarodawca zapłacił w danym roku jest nie mniejszy niż zwrot podatku o który ubiega się parafia.

Jakie warunki muszą być spełnione, aby ofiara złożona na parafię mogła być traktowana jako „Gift Aid”?

Aby ofiara złożona na parafię mogła być traktowana jako “Gift Aid”, muszą być spełnione trzy warunki:

• Ofiarodawca musi uprzednio podpisać DEKLARACJĘ GIFT AID
  • Ofiarodawca płaci podatek w Wielkiej Brytanii.
  • Zwrot podatku o który ubiega się parafia, nie przekracza podatku zapłaconego w danym roku przez ofiarodawcę.

Do pobrania:
DEKLARACJA GIFT AID