• 18/19-10-2020 – POŚWIĘCENIE – WODY, ŚWIECY, SOLI
  • II składka na Polską Misję Katolicką
  • Od 1 listopada wraca Msza Święta niedzielna do Luton (kościół Holy Ghost), MSZA ŚWIĘTA godz. 17:00
  • Kartki na wypominki będą do pobrania po Mszy Świętej. Kartki z wypominkami proszę przekazywać po Mszy Świętej do zakrystii. Wypominki są przyjmowane do 1 listopada 2020
  • W tym roku nie będzie procesji na cmentarzach z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy na cmentarzach (obostrzenia ilości osób)
  • Zapisy do I Komunii Świętej – Dunstable/Luton/Milton Keynes – ZAKOŃCZENIE 25.10.2020. Przy zapisie zakupujemy książki i ćwiczenia przygotowujące do I Komunii Świętej
  • I SPOTKANIE KATECHETYCZE DLA DZIECI I RODZICÓW 21 PAŹDZIERNIKA DLA DUNSTABLE
    I Grupa (nazwiska od A do M) godz. 17:00
    II Grupa (nazwiska od N do Ż) godz. 17:30
    I SPOTKANIE KATECHETYCZE DLA DZIECI I RODZICÓW 22 PAŹDZIERNIKA DLA MILTON KEYNES 17:00
  • Październik miesiąc poświęcony szczególnej modlitwie różańcowej. Różaniec odmawiany jest pół godziny przed Mszą Świętą.
  • W piątek ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU PO MSZY ŚWIĘTEJ WIECZORNEJ DO GODZ. 22:00
  • Kancelaria Parafialna otwarta W TYGODNIU OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU, PO MSZY ŚW.Kancelaria zamknięta w sobotę i w Niedzielę.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu pół godz. przed każdą Mszą Świętą (możliwość Spowiedzi św.)
  • Nauki przedchrzcielne w I sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 17:00 w Dunstable
  • W związku z obowiązującą nadal dyspensą od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej z powodu pandemii, zachęcamy do uczestnictwa w Mszach Świętych w tygodniu.Przyjmowanie Pana Jezusa w Komunii Świętej tylko i wyłącznie na dłoń lub duchowo (decyzja Biskupa miejsca). Od dnia 8 sierpnia, do odwołania, w czasie pobytu w kościele obowiązuje, tak jak w każdym miejscu zamkniętym (publicznym) zakrycie ust i nosa.
  • Nupturienci pragnący zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni co najmniej 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu skontaktować się z duszpasterzem w celu rozpoczęcia procedur związanych ze spisaniem protokołu kanonicznego badania narzeczonych.
  • Zachęcamy do składania ofiar na tacę przez koperty GIFT AID. Każdy, kto płaci podatki w tym kraju może to uczynić. Wcześniej należy podpisać deklarację Gift Aid, która jest dostępna w zakrystii. Od każdej ofiary państwo zwraca parafii 25% sumy przekazanej na tacę w kopertach Gift Aid. Mamy wydrukowane nowe koperty Gift Aid, są one dostępne z tyłu kościoła oraz w zakrystii. Dziękujemy tym, którzy już składają ofiary poprzez Gift Aid.
  • LISTA PARAFIAN– Lokalne Polskie Misje Katolickie w Anglii i Walii nie są parafiami terytorialnymi tylko personalnymi. By do takiej Wspólnoty należeć trzeba się formalnie zapisać na Listę Parafian. Jest to ważne z wielu powodów. A najważniejsze to chociażby te związane z załatwianiem wszelkich formalności przedślubnych, wystawianiem referencji do szkół katolickich, wydawaniem zaświadczeń dla rodziców chrzestnych, itp.
  • Biuro parafialne! Kancelaria czynna po uprzednim kontakcie telefonicznym (01582 662807) lub emailowym (parafiadunstable@gmail.comLUB PO KAŻDEJ MSZY ŚWIĘTEJ W TYGODNIUW NIEDZIELE oraz Uroczystości KANCELARIA NIECZYNNA– po niedzielnych Mszach Świętych przyjmowane są tylko intencje Mszy Świętej oraz odbierane zaświadczenia.

Drogim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia w promieniach Bożej łaskawości wraz z modlitwą.