1. Okres wakacyjny (lipiec i sierpień) nie ma Mszy Świętych w tygodniu (czwartek i sobota) w Milton Keynes.
    Msza Święta niedzielna w Milton Keynes pozostaje o 14:00
  2. W Luton nie ma Mszy Świętej w Niedziele o 19:00
  3. W Dunstable Msza Święta w Niedziele przesunięta z 17:30 na 19:00
  4. W Niedziele 16.08.2020 Uroczystość Wniebowzięcia Maryi Panny (zapraszamy na Mszę Św. z poświęceniem ziół i kwiatów)
  5. Uroczystości I Komunii Świętej (zaległa) przesunięta na początek października, po wcześniejszym uzgodnieniu z rodzicami dzieci Pierwszo Komunijnych
  6. W związku z obowiązującą nadal dyspensą od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej z powodu pandemii, zachęcamy do uczestnictwa w Mszach Świętych w tygodniu.
  7. Przyjmowanie Pana Jezusa w Komunii Świętej tylko i wyłącznie na dłoń lub duchowo (decyzja Biskupa miejsca)
  8. Od dnia 8 sierpnia, do odwołania, w czasie pobytu w kościele obowiązuje, tak jak w każdym miejscu zamkniętym (publicznym) zakrycie ust i nosa.
  9. Nupturienci pragnący zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni co najmniej 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu skontaktować się z duszpasterzem w celu rozpoczęcia procedur związanych ze spisaniem protokołu kanonicznego badania narzeczonych. Nauki przedmałżeńskie w październiku (ZALEŻNIE OD DECYZJI PRZEŁOŻONYCH)
  10. Zachęcamy do składania ofiar na tacę przez koperty GIFT AID. Każdy, kto płaci podatki w tym kraju może to uczynić. Wcześniej należy podpisać deklarację Gift Aid, która jest dostępna w zakrystii. Od każdej ofiary państwo zwraca parafii 25% sumy przekazanej na tacę w kopertach Gift Aid. Mamy wydrukowane nowe koperty Gift Aid, są one dostępne z tyłu kościoła oraz w zakrystii. Dziękujemy tym, którzy już składają ofiary poprzez Gift Aid.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Anioła Stróża, Różańca.
  12. LISTA PARAFIAN – Lokalne Polskie Misje Katolickie w Anglii i Walii nie są parafiami terytorialnymi tylko personalnymi. By do takiej Wspólnoty należeć trzeba się formalnie zapisać na Listę Parafian. Jest to ważne z wielu powodów. A najważniejsze to chociażby te związane z załatwianiem wszelkich formalności przedślubnych, wystawianiem referencji do szkół katolickich, wydawaniem zaświadczeń dla rodziców chrzestnych, itp.
  13. Biuro parafialne! Kancelaria czynna po uprzednim kontakcie telefonicznym (01582 662807) lub e-mailowym (parafiadunstable@gmail.com; LUB PO KAŻDEJ MSZY ŚWIĘTEJ W TYGODNIU. W NIEDZIELE oraz Uroczystości KANCELARIA NIECZYNNA – po niedzielnych Mszach Świętych przyjmowane są tylko intencje Mszy Świętej oraz odbierane zaświadczenia.

Drogim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia w promieniach Bożej łaskawości wraz z modlitwą.