Z ŻAŁOBNEJ KARTY:
Śp. Wacław Czyżak  – Msza Święta – POGRZEBOWA – 25 maja 2022 o godz. 12:30
Śp. Teresa Ferbotko  – Msza Święta – POGRZEBOWA – 31 maja 2022 o godz.11:15
w kościele M. B. Częstochowskiej w Dunstable
Niech odpoczywają w pokoju wiecznym! Rodzinom zmarłych składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia.

• Godzinki do Najświętszej Maryi Panny – Dunstable – Niedziela 08:30
  • Nabożeństwo Majowe – w tygodniu po Mszy Świętej
  • 15 min przed Mszą Świętą – Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem (odpust zupełny  w naszym kościele/parafii)
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu – 30 min. przed każdą Mszą Świętą oraz okazja do Spowiedzi Świętej.
  1. W sobotę 04.06 po wieczornej Mszy Św. odbędzie się czuwanie przed Zesłaniem Ducha Św. pod hasłem: Przyjmij Światło. Jest to wspólne przedsięwzięcie Parafialnego Zespołu Muzycznego Scholi Cantus. Serdecznie zapraszamy.
  2. Dzieciom i młodzieży przypominamy o projekcie Gorejące Ognisko Miłości. Prace można składać w zakrystii do 30 maja. Szczegóły na ulotkach, plakatach, stronie internetowej oraz facebooku.
  3. Po każdej Mszy Św. można odebrać prace z wielkopostnego konkursu plastycznego.
  4. SCHOLA CANTUS zaprasza wszystkich, którzy chcieliby śpiewać i grać na Mszy Św. i innych nabożeństwach. Chętnych prosimy o kontakt ze Zbigniewem – numer telefonu dostępny w zakrystii i na plakatach scholi.
  5. REKOLEKCJE PARAFIALNE – CAŁOROCZNE – Maryja – Matka Miłosierdzia, nadzieja ludzkości w drodze do Boga. Jedna nauka podczas wieczornej Mszy Św. w każdy czwartek w Milton Keynes oraz w każdy piątek w Dunstable.
  6. OAZA DZIECI I MŁODZIEŻY – w czwartki w Milton Keynes o godzinie 17:45; w soboty w Dunstable o godz. 17:45.
  7. KANDYDACI NA MINISTRANTÓW – chętni kandydaci na ministrantów proszeni są o kontakt z Księdzem Krzysztofem po Mszach Świętych.
  8. CHORZY – prosimy o kontakt z Księdzem Krzysztofem, rodziny, opiekunów lub znajomych, którzy pragną, aby Kapłan przybył do nich z Sakramentami. (Prosimy o podanie numeru tel. i adresu)
  9. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU – pół godziny przed każdą Mszą Świętą poranną i wieczorną w tygodniu.
  10. NAUKI PRZEDCHRZCIELNE – w każdą I sobotę miesiąca po Mszy Świętej wieczornej w Dunstable oraz Milton Keynes.
  11. MSZE ŚWIĘTE ONLINE. W każdą niedzielę Msza Św. o godzinie 11:30 jest transmitowana.
  12. SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA. Nupturienci pragnący zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni co najmniej 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu skontaktować się z duszpasterzem, w celu rozpoczęcia procedur związanych ze spisaniem protokołu kanonicznego badania narzeczonych.
  13. SKŁADANIE OFIAR. Parafia Polska utrzymuje się teraz wyłącznie z ofiar przelewanych na konto (dane do przelewu na stronie parafialnej). Za każdy dar serca niech dobry Bóg wynagrodzi.
  14. OFIARY GIFT AID. Zachęcamy do składania ofiar na tacę przez koperty GIFT AID. Każdy, kto płaci podatki w tym kraju może to uczynić. Wcześniej należy podpisać deklarację Gift Aid, która jest dostępna w zakrystii. Państwo zwraca parafii 25% sumy przekazanej na tacę w kopertach Gift Aid. Koperty Gift Aid, są dostępne z tyłu kościoła oraz w zakrystii. Dziękujemy tym, którzy już składają ofiary poprzez Gift Aid.
  15. LISTA PARAFIAN. Lokalne Polskie Misje Katolickie w Anglii i Walii nie są parafiami terytorialnymi tylko personalnymi. By do takiej Wspólnoty należeć trzeba się formalnie zapisać na Listę Parafian. Jest to ważne z wielu powodów, między innymi ze względu na załatwienie wszelkich formalności przedślubnych, wystawianie referencji do szkół katolickich, wydawanie zaświadczeń dla rodziców chrzestnych, itp.
  16. BIURO PARAFIALNE.  Kancelaria czynna po uprzednim kontakcie telefonicznym (01582 662 807) lub e-mailowym (parafiadunstable@gmail.com) lub po każdej Mszy Świętej w tygodniu.
  17. Drogim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia w promieniach Bożej łaskawości wraz z modlitwą.

W Niedziele oraz uroczystości kancelaria nieczynna.
Po niedzielnych Mszach Świętych przyjmowane są tylko intencje Mszy Świętej oraz odbierane zaświadczeń.