Z KARTY POGRZEBOWEJ

Śp. Stanisław Czaczka zm. 02.01.2021. Msza Święta pogrzebowa w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej 26.01.2021. o godzinie 11:00, nabożeństwo na cmentarzu w Dunstable o godzinie 12:00

Śp. Józef Serafin – zm.08.01.2021. Msza Święta pogrzebowa w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej 12.02.2021. o godzinie 12:30, nabożeństwo na cmentarzu w Dunstable o godzinie 12:00

Śp. Adam Filus – zm. 08.01.2021.

Niech odpoczywają w pokoju wiecznym! Rodziną zmarłych składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia.

• Msze Święte – ONLINE – w tygodniu oraz w niedziele o godzinie 11:30
  • KOLĘDA – w związku z sytuacją pandemii w tym roku Wizyta Duszpasterska będzie odbywała się w kościele od 7 stycznia do 2 lutego. Rozpocznie ją za każdym razem Msza Św. w intencji Rodzin, które następnie po zakończeniu Eucharystii będą otrzymywały indywidualne błogosławieństwo wraz z krótkim wprowadzeniem jak należy poświęcić domostwo.

Zapraszamy cale Rodziny, szczególnie od poniedziałku do piątku włącznie, na Mszę Świętą wieczorną

• KATECHEZA DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA ORAZ DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ
  1. Bierzmowani – MAILOWO
  2. I Komunia Święta – ONLINE – Sobota, godzina 15:00 od 16/01/2021
  • PÓŁ GODZINY PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚWIĘTĄ ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU ORAZ OKAZJA DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU POKUTY
  • SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA. Nupturienci pragnący zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni co najmniej 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu skontaktować się z duszpasterzem, w celu rozpoczęcia procedur związanych ze spisaniem protokołu kanonicznego badania narzeczonych.
  • SKŁADANIE OFIAR. Parafia Polska utrzymuje się teraz wyłącznie z ofiar przelewanych na konto (dane do przelewu na stronie parafialnej). Za każdy dar serca niech dobry Bóg wynagrodzi.
  • OFIARY GIFT AID. Zachęcamy do składania ofiar na tacę przez koperty GIFT AID. Każdy, kto płaci podatki w tym kraju może to uczynić. Wcześniej należy podpisać deklarację Gift Aid, która jest dostępna w zakrystii. Państwo zwraca parafii 25% sumy przekazanej na tacę w kopertach Gift Aid. Koperty Gift Aid, są dostępne z tyłu kościoła oraz w zakrystii. Dziękujemy tym, którzy już składają ofiary poprzez Gift Aid.
  • LISTA PARAFIAN. Lokalne Polskie Misje Katolickie w Anglii i Walii nie są parafiami terytorialnymi tylko personalnymi. By do takiej Wspólnoty należeć trzeba się formalnie zapisać na Listę Parafian. Jest to ważne z wielu powodów, między innymi ze względu na załatwienie wszelkich formalności przedślubnych, wystawianie referencji do szkół katolickich, wydawanie zaświadczeń dla rodziców chrzestnych, itp.
  • BIURO PARAFIALNE.  Kancelaria czynna po uprzednim kontakcie telefonicznym (01582 662807) lub e-mailowym (parafiadunstable@gmail.com); lub po każdej Mszy Świętej w tygodniu.

W niedziele oraz uroczystości kancelaria nieczynna.

Po niedzielnych Mszach Świętych przyjmowane są tylko intencje Mszy Świętej oraz odbierane zaświadczeń.

Drogim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia w promieniach Bożej łaskawości wraz z modlitwą