Koło Żywego Różańca przy Parafii Luton-Dunstable powstało w roku 1967, pod opieką ówczesnego Proboszcza Ks. Aleksandra Michałowskiego.

W roku 1970 Koło dokonało zakupu własnego sztandaru, który od tej pory jest noszony przez członkinie w czasie procesji Bożego Ciała oraz innych uroczystości kościelnych.

Koło Żywego Różańca liczy obecnie około 65 członków, którzy tworzą cztery Róże żeńskie i jedną męską. Członkowie spotykają się na wspólnych modlitwach w środy przed Mszą św., a także w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Wspierają nas oni swoją modlitwą przy wielu okazjach, jak na przykład na nabożeństwach maryjnych, w czasie czuwania przy Grobie Pańskim, przez udział w pogrzebach, pielgrzymkach itd.

Jednak poza modlitwą członkowie Koła dają duży wkład pracy i pomocy doraźnej dla dobra całej Parafii. Pomagają w organizacji wielu imprez, odwiedzają starszych i chorych Parafian, w miarę możliwości wspierają finansowo Dom Spokojnej Starości w Laxton Hall i Klasztor św. Piotra Ksawera. Szczególnie ściśle współpracują z Kołem Emerytów, do którego większość członków także należy.