Kilka słów o tym kim jest ministrant:

Ministrant lub minister (łac. ministro, -are; -avi; -atum – służyć, posługiwać, pomagać) – w Kościele katolickim: osoba posługująca przy celebracji Mszy św. oraz przy sprawowaniu pozostałych sakramentów i sakramentaliów (np. pogrzeby) oraz nabożeństw. Ministranci są wiernymi świeckimi. Po okresie próbnym są uroczyście przyjmowani do grona Służby Liturgicznej poprzez błogosławieństwo do tej funkcji. Stroje ministrantów są różnorodne, lecz powinny być zatwierdzone przez biskupa. Wzorem, przewidzianym przez księgi liturgiczne jest alba, lub komża włożona na sutanelę.

PATRONI MINISTRANTÓW

• św. Alojzy Gonzaga
  • św. Dominik Savio
  • św. Jan Berchmans
  • św. Stanisław Kostka
  • św. Tarsycjusz

GRUPA MINISTRANTÓW W NASZEJ PARAFII

Opiekun duchowy: Ks. Grzegorz Suski TChr.

W Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Dunstable jest ok. 30 ministrantów i lektorów usługujących do Mszy św. w każdą Niedzielę oraz dni powszednie. Ministranci mają regularnie swoje zbiórki w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 16.00 w kościele w Dunstable.

NASZE SUKCESY

• Utworzenie drużyny piłkarskiej i rozegranie meczu z Polską Szkołą w Luton i Dunstable,
  • Sprzedaż sianka wigilijnego oraz babek wielkanocnych w okresie przedświątecznym. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na wycieczkę oraz potrzeby kościoła,
  • Współorganizowanie pikniku rodzinnego, z którego całkowity dochód został przekazany na remont kościoła,
  • Zorganizowanie całodniowej wycieczki do Legolandu,
  • Zawiązanie rodzicielskiej, coniedzielnej kawiarenki wraz ze sprzedażą ciast domowych,
  • Zorganizowanie zabawy Mikołajkowej wraz z odwiedzinami Św. Mikołaja, który rozdawał drobne upominki.

Do pobrania:

Karta informacyjna i przynaleznosci do LSO