Bóg zapłać wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową zorganizowanego wspólnie przez Parafię oraz Polską Szkołę w Luton i Dunstable.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem ilości dostarczonych szopek – jest ich 15, wysokiego standardu wykonania i wspaniałej kreatywności. Najbardziej jednak jesteśmy wdzięczni za pasję i serce z jaką szopki zostały zrobione. Jest to szczególnie widoczne w licznych detalach tych dzieł.

Szopki były oceniane przez komisję 5 osób – członków Szkoły i Parafii. Komisja ustaliła, że prace zostaną podzielone na dwie kategorie – te wykonane przez całe Rodziny oraz na kategorię Dzieci – do której zaliczone zostały prace wykonane indywidualnie przez dzieci do lat 12. Oprócz nagród za trzy pierwsze miejsca każdy uczestnik otrzymał symboliczny upominek. Nagrody wręczył Dyrektor Polskiej Szkoły w Luton i Dunstable – Pan Marian Biskupski.

W kategorii Rodzin:

1 miejsce – Rodzina Gostyńskich – Anna, Daniel, Adam, Elżbieta i Roman
2 miejsce – Aleksandra i Bartosz Sapiecha z Mamą
3 miejsce – Andy i Adam Gębski z Pomocnikami

Nagroda specjalna – Pani Barbara Fryc.

W kategorii Dzieci:

1 miejsce – Julia Borucińska
2 miejsce – Ania Sejda
3 miejsce – Amelia Nowakowska