W związku z przeżywanym w naszej parafii Jubileuszem, w najbliższą Niedzielę – 17 września rozpoczynamy 70-dniową Nowennę do Ducha Świętego w intencji parafian, wypraszając dla każdego potrzebne Dary Ducha Świętego, umiejętność przyjęcia ich oraz służenia nimi – ku chwale Trójcy Przenajświętszej.

Nowenna będzie odmawiana przed każdą Mszą Świętą we wszystkich kościołach naszej parafii – od 17 września do dnia głównych uroczystości jubileuszowych – czyli 26 listopada. Jej trwanie, 70 dni, jest związane z rocznicą jubileuszu ale ma też skupiać naszą uwagę na liczbie 7 – biblijnej liczbie świętej, liczbie pełni oraz odwołującej się do 7 Darów Ducha Świętego.

Dla chętnych z tyłu kościoła dostępna jest mała karteczka z wydrukowaną Litanią, którą można zabrać ze sobą do domu.