Przytulamy się do Naszej Kochanej Niebieskiej Mamy – Projekt Parafialny.

Cel projektu: Uzmysłowić dzieciom obecną i możliwą bliskość z Maryją.
Odbiorcy: Dzieci do lat 12 i ich rodzice/ opiekunowie
Wykonanie: Na kartce A4, dowolną metodą plastyczną należy wykonać obraz przedstawiający Maryję i siebie. Prace należy z tyłu podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka oraz podać wiek.
Termin składania prac: Piątek, 29 września w zakrystii
Nagrody: Różańce-Przytulańce wykonane przez jedną z naszych parafianek będą wręczone po niedzielnych Mszach Świętych 30 września i 1 października. Publikacja prac na parafialnej stronie internetowej, Facebooku i w kościele.

Wykonanie obrazka uwidoczni gdzie dane dziecko widzi się w relacji z Maryją: gdzie jest a może gdzie chciałoby być? Jest to także okazja dla rodziców/opiekunów do nawiązania rozmowy na temat obecności Maryi w życiu dziecka i wykorzystania października jako miesiąca w sposób szczególny przybliżającego osobę Niebieskiej Mamy przez modlitwę różańcową.

Istotnym jest by dziecko (a czasami i sam rodzic/opiekun) uzmysłowili sobie, że Maryja była prawdziwie Mamą, która uczyła Jezusa Miłości przez przytulanie, głaskanie i matczyną czułość. Dziś, do swego Niepokalanego Serca tak samo przytula i nas.

Warto pamietać, że przytulanie dziecka ma ogromne znaczenie dla jego rozwoju emocjonalno-intelektualnego. Daje poczucie bezpieczeństwa i szczęścia. Jest „dotykową” formą pełnej akceptacji dziecka, która bez słów mówi: Kocham Cię.

Maryjo, Matko Pięknej Miłości – módl się za nami!