ROK MODLITWY 2024

– ogłoszony przez Papieża Franciszka 21 stycznia 2024 roku
– czas trwania: 21 stycznia do 24 grudnia 2024

Cele:
  • odnowienie pragnienia przebywania w obecności Pana, słuchania Go i adorowania
  • przygotowanie do Roku Jubileuszowego 2025,przez krzewieniemodlitwy indywidualnej i wspólnotowej (por. list Papieża Franciszka z 11.02. 2022 r., do Pro-prefekta Ks. Abpa Rino Fisichelli w sprawie zlecenia Dykasterii ds. Ewangelizacji organizacji obchodów Jubileuszu 2025).

W odpowiedzi na wezwanie Papieża Franciszka, nasza Parafia włącza się w przeżywanie Roku Modlitwy przez projekt Wakacyjnego Konspektu Modlitwy. Konspekt został pomyślany jako zestaw 10 krótkich notatek na temat różnych form i rodzajów modlitwy. Zawarte w nim główne myśli mają być jedynie przypomnieniem i/lub narzędziem wspomagającym rozpoczęcie lub pogłębienie życia modlitwy. Będą one publikowane w każdą Niedzielę od 7 lipca do 8 września 2024 na parafialnej stronie internetowej i parafialnym facebooku.

Oto zestaw zagadnień Wakacyjnego Konspektu o Modlitwie:

1. Co to jest modlitwa? Jak i kiedy się modlić. Ciało na modlitwie.
2. Modlitwa indywidualna i wspólnotowa. Modlitwa wstawiennicza.
3. Modlitwa przebłagania i prośby.
4. Modlitwa dziękczynienia i uwielbienia.
5. Kontemplacja i medytacja.
6. Modlitwa z Maryją i do Maryi.
7. Modlitwa Psalmami.
8. Modlitwa ciszy. Adoracja.
9. Modlitwa Pańska.
10. Eucharystia – szczyt modlitwy.

Dowiedz się więcej:
„Katechizm Kościoła Katolickiego” część czwarta – modlitwa chrześcijańska

„Naucz nas się modlić” – Żyjąc Rokiem Modlitwy w ramach przygotowań do Jubileuszu 2025

Duchu Modlitwy – Zmiłuj się nad nami!