Piotrowa Skała – Patronat Modlitewny kandydatów do kapłaństwa Towarzystwa Chrystusowego w Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej, Prowincji Towarzystwa Chrystusowców pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Anglii i Walii.

Prowadzący grupę: Waldemar Wojciechowski

Od początków naszej Parafii Księża Chrystusowcy służą nam nieustannie. Stąd w podzięce jako owoc naszego jubileuszu 70 lecia Parafii, pragniemy rozpocząć dzieło modlitewnego patronatu dla przyszłych kapłanów, by ich nigdy nie zabrakło do pracy na emigracji, zwłaszcza w Prowincji Towarzystwa Chrystusowców pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Anglii i Walii.

Chcemy wesprzeć tych młodych kandydatów na trudnej drodze do kapłaństwa i towarzyszyć im od samego początku by na całym świecie kontynuowali szerzenie się głównego charyzmatu Towarzystwa Chrystusowego jakim jest umiłowanie Eucharystii.

Cel: wsparcie kandydatów do kapłaństwa

Zasady:

1. Osoba/rodzina, która podejmuje się patronatu modlitewnego zobowiązuje się do:
  • codziennego jednorazowego odmawiania Pod Twoją Obronę
  • przynajmniej raz w roku zamówić i uczestniczyć we Mszy Świętej w intencji kandydata.
  • Jeśli możliwe, uczestniczyć w święceniach Kapłańskich kleryka.
  1. Zobowiązanie rozpoczyna się od momentu wylosowania imienia kandydata i trwa aż do dnia święceń kapłańskich.
  2. W przypadku rezygnacji kandydata z drogi ku kapłaństwu zobowiązanie kończy się w dniu odejścia kandydata z seminarium.
  3. W dniu święceń kapłańskich modlący się za kandydata jest zaproszony do rozpoczęcia Margaretki – modlitewnego zobowiązania na całe życie.
  4. W przypadku nie odmówienia modlitwy – nie ma grzechu ciężkiego, ale warto oddać to w spowiedzi, by znaleźć umocnienie na dalszy etap modlitwy.

Osoby podejmujące się modlitwy za kandydatów do kapłaństwa powinny liczyć się z różnymi trudnościami jakie mogą je spotkać: od zniechęcenia modlitewnego do konkretnej i trudnej walki duchowej. Warto rozmawiać o tym ze spowiednikiem lub kierownikiem duchowym. Do wsparcia służy też utworzona grupa.

Modlimy się za:

Nowicjusze:
Paweł J. [Dębowiec k. Krotoszyna]
Adam S. [Mrowla k. Rzeszowa] Leon P. [PMK Kolonia] Aleksander M. [Petrer k. Alicante]

Aspiranci:
Michał G. [Stargard]